trende

Tatar’dan destek sözü

06.10.2019
292
Tatar’dan destek sözü

MERKEZDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR…

Başbakan Tatar, dün Karşıyaka’da bulunan Uyuşturucu ve Bağımlılıkla mücadele konusunda hizmet veren, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ni ziyaret etti. Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesinde, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda, profesyonel şartlarda çok önemli çalışmalar yapıldığına vurgu yapan Tatar, hastane kurucuları ve personelini kutladı. Başbakan Tatar, toplumda, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda, hassasiyet, farkındalık ve duyarlılığının her geçen gün arttığını da dile getirdi.

DEVLET HASTALARA SAHİP ÇIKMALI…

Ziyarette hastane hakkında bilgi alarak, hastalarla görüşme fırsatı yakaladığını dile getiren Başbakan Tatar, bu sorunla herkesin karşı karşıya kalabileceğini, önemli olanın, devletin ve toplumun bu hastalara sahip çıkması, uyuşturucu ve bağımlılık sorununun zamanında fark edilerek profesyonel şartlarda doğru şekilde tedavi edilmesinin sağlanması olduğunu kaydetti. Tatar, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede, disiplin, kararlılıkla çalışma yapmanın büyük önem taşıdığını, Pembe Köşk’te yapılan çalışmalarda bu disiplin ve kararlılığı gözlemlediğini söyledi.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE ÇITA YÜKSELDİ…

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, ziyaretten onur duyduklarını belirterek, bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele konusunda hizmet veren Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nin Ersin Tatar’ın Başbakan, Ali Pilli’nin Sağlık Bakanı olduğu dönemde, 5 ay önce hizmete girdiğini söyledi. Hastanenin açılmasıyla, ülkede uyuşturucuyla mücadele konusunda çıtanın daha da yükseldiğini dile getiren Çakıcı, hastaların tedavi ve rehabilitasyonunun yapılmasının, ülkede suç oranının düşmesine ve üzücü olayların yaşanmasının engellenmesine katkı sağladığını ifade etti.

ANLAŞMA YAPILDI, DEVLET SEVKLERİ BAŞLADI…

Sağlık Bakanlığı ile yapılan anlaşmayla, ilk kez devlet sevkiyle Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ne hasta kabulüne başlandığını açıklayan Çakıcı, bu sayede pek çok bağımlı hastanın devlet kanalıyla sevk edilerek merkezde tedavi görme fırsatı bulduğunu, bunun için de Başbakan Tatar ve ekibine teşekkür etti. Çakıcı, 5 aylık süreçte, Belçika, Ürdün, İngiltere, Danimarka ve Güney Kıbrıs’tan uyuşturucu bağımlısı birçok hastanın ülkemize gelerek Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde tedavi olduğunu, merkezin aslında sağlık turizmine de katkı sağladığının altını çizdi.

Başbakan Ersin Tatar, dün Karşıyaka’da bulunan ve Uyuşturucu ve Bağımlılıkla mücadele konusunda hizmet veren, Pembe Köşk Psikiyatri hastanesini ziyaret etti. Başbakan Tatar, ziyarette, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Çakıcı ve hastane kurucularından Hüda Hüdaverdi ile hastaneyi gezerek burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı, ayrıca, hastanede tedavi ve rehabilite edilen hastalarla bir araya geldi. Başbakan Ersin Tatar, Profesör Doktor Mehmet Çakıcı, Psikiyatrist Prof. Dr. Ebru Çakıcı ve Doç. Dr. Hüda Hüdaverdi’nin girişimiyle hayat bulan Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesinde, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda, profesyonel şartlarda çok önemli çalışmalar yapıldığına vurgu yaparak, hastane kurucuları ve personelini kutladı. Burada verilen hizmetin ülke için önemine dikkat çeken Tatar, hükümetin, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan bu gibi çalışmalara katkı koyarak, destekleyeceğini vurguladı.

Ziyarette Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi hakkında bilgi alarak, hastalarla görüşme fırsatı yakaladığını dile getiren Tatar, bu sorunla herkesin karşı karşıya kalabileceğini, önemli olanın, devletin ve toplumun bu hastalara sahip çıkması, uyuşturucu ve bağımlılık sorununun zamanında fark edilerek profesyonel şartlarda doğru şekilde tedavi edilmesinin sağlanması olduğunu kaydetti. Tatar, toplumda, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda, hassasiyet, farkındalık ve duyarlılığının her geçen gün arttığını da dile getirdi.

Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede, disiplin, kararlılıkla çalışma yapmanın büyük önem taşıdığını Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde yapılan çalışmalarda bu disiplin ve kararlılığı gözlemlediğini söyleyen Tatar, bunun, devletin benzer hizmet veren kurumlarına da örnek olmasını diledi.

KKTC’de bu konuda, bu kadar profesyonel şartlarda tedavi ve rehabilitasyon olanağı sağlanmasının önemine vurgu yapan Başbakan Tatar, Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde Danimarka’dan gelen bir hastanın tedavi aldığını anımsatarak, hastane yetkililerini çalışmalarından dolayı kutladı.

Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Çakıcı da, Başbakan Ersin Tatar’ın ziyaretinden onur duyduklarını belirterek, bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele konusunda hizmet veren hastanenin, Ersin Tatar’ın Başbakan, Ali Pilli’nin Sağlık Bakanı olduğu dönemde, 5 ay önce hizmete girdiğini söyledi. Hastanenin açılmasıyla, ülkede uyuşturucuyla mücadele konusunda çıtanın daha da yükseldiğini dile getiren Çakıcı, hastaların tedavi ve rehabilitasyonunun yapılmasının, ülkede suç oranının düşmesine ve üzücü olayların yaşanmasının engellenmesine katkı sağladığını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı ile yapılan anlaşmayla, ilk kez devlet sevkiyle Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ne hasta kabulüne başlandığını açıklayan Çakıcı, bu sayede pek çok bağımlı hastanın devlet kanalıyla sevk edilerek merkezde tedavi görme fırsatı bulduğunu, bunun için de Başbakan Tatar ve ekibine teşekkür etti.

Çakıcı, Uyuşturucu ve Bağımlılıkla mücadele konusunda tedavi ve rehabilitasyon imkanı sunan bu merkezin, 30 yıllık bir gecikmeyle hayat geçtiğini söyledi. Çakıcı, 5 aylık süreçte, Belçika, Ürdün, İngiltere, Danimarka ve Güney Kıbrıs’tan uyuşturucu bağımlısı birçok hastanın ülkemize gelerek Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’nde tedavi olduğunu, merkezin aslında sağlık turizmine de katkı sağladığının altını çizdi. Çakıcı, Kuzey Kıbrıs’ın şartlarıyla, sağlık turizmine son derece uygun bir ülke olduğunu da sözlerine ekledi. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Pembe Köşk Hastanesi
Pembe Köşk Hastanesi
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?